(0232) 878 4332
İnfo@dentideaizmir.com
   Hafta İçi: 09:00 - 23:00
  Cumartesi:09:00 -21:00
Mehmet Akif Ersoy Mahallesi
Doktor Ali Karaman Caddesi No:2/A Kemalpaşa/İzmir
kanal

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma İşleminin Avantajları Nedir?
diş beyazlatmaDiş beyazlatma işleminin tercih edilmesindeki en önemli faktör, beyaz ve sağlıklı görünen dişlerin kişinin öz güveni üzerinde oldukça büyük etkiye sahip olmasından geçer. Estetik açıdan değerlendirildiğinde, dişlerde yaşanan istenmeyen renk değişimlerinin kişinin günlük hayatını negatif etkilediği görülmektedir. Gülerken dişlerini saklama gereksinimi hisseden hastalarda zaman içerisinde öz güven kaybı da ortaya çıkabilmektedir. Bu sebeple uzman bir diş hekimi tarafından gerçekleştirilen diş beyazlatmanın sonucu, hem diş sağlığı açısından hem de kişinin günlük hayatı açısından büyük avantaja sahip bir uygulamadır.

Diş Sararması Neden Oluşur?
Diş sararması içsel ve dışsal faktörler olarak iki ana maddede ele alınabilir. İçsel faktör dişin kendi yapısıyla, anne karnında veya bebeklikte kullanılan ilaçlarla şekillenebilmektedir. Kimi yapısal bozuklukların da diş rengi üzerinde olumsuz etkiye sahip olduğu bilinmektedir.

Dışsal faktörler genel olarak tüketilen yiyecek içecek maddeleriyle yakından ilgilidir. Günlük hayatında sıklıkla çay, kahve, sigara ve benzeri dişi boyama ihtimali yüksek yiyecek ve içecek çeşitlerinin tüketilmesi, dişler üzerinde koyulaşma ve sararma gibi renk değişikliklerinden sorumludur.

Medikal Diş Beyazlatma Nedir?
Power bleaching, ofis tipi diş beyazlatma ve benzeri adlarla da bilinen medikal diş beyazlatma yöntemi etkisinin diğer yöntemlere göre çok daha hızlı bir biçimde görülebilmesiyle daha avantajlı bir konumdadır. Yaklaşık 1 saat süren işlem diş hekimi tarafından uygulanır. Damakların zarar görmemesi adına yerleştirilen korumaların ardından dişlere beyazlatma jeli sıkılır. Jel içerisinde bulunan etken maddeler UV ışık veya lazer ile canlandırılarak dişlerde beyazlatma işlemi sağlanır.

Diş Beyazlatma Uygulaması Zararlı mıdır?
Diş beyazlatma izmir uygulaması alanında uzman bir diş hekimi tarafından gerçekleştirildiği takdirde dişlere zarar veren bir işlem değildir. Risksiz bir tecrübe için, diş hekiminin işleme başlamadan önce hastanın ağız ve diş sağlığını kontrol etmesi ve yaptığı teşhislere göre bir yol haritası izlemesi gerekmektedir. Dişin ihtiyacı doğrultusunda hazırlanan diş beyazlatıcı solüsyon, diş yüzeyinde hasar bırakmadan diş renginin açılmasını sağlamaktadır.

Aynı şekilde evde uygulanan diş beyazlatıcı işlemler, diş hekiminin önerileri doğrultusunda gerçekleştirilmediği takdirde riskli bir hal alabilir. Diş hekimi, beyazlatıcı işlem uygulanacak olan dişleri kontrol ettiğinde, dentin dokusunun açıkta olup olmadığına bakmaktadır. Dolgu gerektiren bir açıklık söz konusu olduğu halde bunu ihmal etmek ve herhangi bir tedavi uygulamadan diş beyazlatma izmir işlemlerine başvurmak hastanın diş sağlığı üzerinde geri dönüşü olmayan bir hasar bırakabilir.

Diş Beyazlatma İşleminin Etkisi Ne Kadar Sürer?
Kalıcılığı için kesin bir süre aralığı vermek oldukça zordur. Bu süreyi belirleyen esas faktör, kişinin diş yapısından tercih ettiği yiyecek ve içecek maddelerine varana kadar pek çok değişkeni içerir. Yine de genel bağlamda bakıldığında, diş beyazlatma işleminin en az 6 ay, en çok da 2 yıl kadar bir süreyle kalıcılığı olduğu söylenebilir.

İzmir Diş Beyazlatma Fiyatları 2020 Yılında Ne Kadardır?
Uygulama fiyatları kişinin ağız ve diş sağlığı durumuna göre değişiklik göstermektedir. Kimi zaman kişinin diş veya diş eti sağlığı, direkt olarak diş beyazlatıcı tedaviye başlanacak yeterlilikte olmayabilir. Bu durumda öncelikle gereken tedavi gerçekleştirildiğinden, izmir diş beyazlatma fiyatları değişkenlik göstermektedir. Aynı şekilde diş hekiminiz tarafından önerilen metot ve tercih edilen beyazlatıcı maddeler de fiyat üzerinde önemli değişikliklerin gerçekleşmesine yol açar. Diş beyazlatma İzmir fiyatlarını merak ediyor ve fiyat bilgisi almak istiyorsanız kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.
(0232) 878 4332
İnfo@dentideaizmir.com
   Hafta İçi: 09:00 - 23:00
  Cumartesi:09:00 -21:00
DENT%20İDEA%20LOGO
Copyright © 2021 DENT İDEA İZMİR (All Rights Reserved.)