(0232) 878 4332
İnfo@dentideaizmir.com
   Hafta İçi: 09:00 - 23:00
  Cumartesi:09:00 -21:00
Mehmet Akif Ersoy Mahallesi
Doktor Ali Karaman Caddesi No:2/A Kemalpaşa/İzmir
kanal

Estetik Diş Hekimliği

İzmir Estetik Diş Hekimliği İşlemleri Nedir?
İzmir estetik diş hekimliği kapsamında hastanın gereksinimlerine göre seçilen pek çok uygulama mevcuttur. Bunlar arasında;

Gülüş estetiği,
Diş beyazlatma işlemleri,
Pembe estetik adı verilen diş eti estetiği,
Porselen köprü
Porselen lamina
İnley – onley restorasyon
Kompozit bonding
Zirkonyum kaplama
İmplant ve benzeri uygulamalar yer almaktadır.
Gülüş Estetiği Nedir?
Gülüş estetiği başta kişinin cinsiyeti, yüz hatları, yaşı ve beklentileri olmak üzere pek çok faktöre göre şekillenen bir tasarım uygulamasıdır. Gülüş estetiğinde amaç kişinin yüzüne en çok uyan, doğal ve bir o kadar da güzel görünümlü bir gülüş elde etmektir. Bu uygulama pek çok işlemin bir arada kullanıldığı ve buna bağlı olarak da kişinin doyasıya gülümseyebildiği, gülerken en ufak bir çekince yaşamadığı veya dişlerini kapatma isteği duymadığı bir sonuç elde etmeyi hedefler. Kişinin ağız ve diş sağlığında yaşanan olumlu gelişme doğrudan öz güvenini de etkiler.

Gülüş estetiği diş beyazlatma işlemleri, pembe estetik adı verilen diş eti estetiği, implantlar ve benzeri, kişinin ihtiyacına göre estetik diş hekimliği kapsamında sağlanan tedavilere eklenen veya çıkarılan bir dizi işlemi içerdiğinden estetik diş hekimliğinin en önemli adımlarından biri olarak kabul edilir.

Diş Eti Şekillendirme Nedir?
Estetik diş hekimliği uygulamaları arasında büyük önem taşıyan işlemlerden biri de diş eti şekillendirmedir. Kişi gülümsediğinde arzu edilenden daha fazla diş etinin görülmesine “gummy smile” denilmektedir. Estetik diş hekimliği kapsamında gerçekleştirilen pembe estetik işlemlerinde, diş eti seviyesi normal boyutlara çekilir ve böylece kişinin gülümsemesi üzerinde önemli bir görünüm değişikliği yaratılır.

Diş Beyazlatma Nedir?
İzmir diş estetiği yalnızca diş etleri üzerine yoğunlaşmaz. Eğer kişinin diş eti problemi mevcut değilse bu aşama çıkarılarak direkt diş özelinde işlemlere geçilebilir. Bu alanda en çok tercih edilen işlemlerin başında diş beyazlatma adı verilen bleaching işlemi gelmektedir. Kişinin yeme içme alışkanlıklarına veya genetik yatkınlığa bağlı olarak sararmış dişlerin rengini birkaç ton açmayla elde edilen diş beyazlatma uygulaması, tüm dünyada güvenle kullanılan ve gülümseme üzerinde en büyük etkisi olan işlemlerin başında gelmektedir.

Kompozit Bonding Nedir?
Kompozit bonding, estetik diş hekimliği uygulamaları arasında da yer alır. Dişler arasında bulunan boşlukları doldurmak veya diş görünümünü uzatmak amacıyla tercih edilen kompozit bonding uygulamasında kompozit diş malzemesi gerek duyulan yüzeylere uygulanır. Yoğun bir ışın sağlayan cihazla kompozit madde sertleştirilir ve böylece hem doğal hem de estetik görünen dişler elde edilir.

İnlay Onlay Restorasyon İşlemleri Nedir?
İndirekt dolgu olarak adlandırılan İnlay Onlay Restorasyon işlemleri dişte meydana gelen yapısal bozuklukları hedef alır. Diş çürüğü ve benzeri bozuklukların giderilmesi adına kompozit ve porselen maddeler kullanılarak hazırlanır.

Porselen Lamina Nedir?
Estetik diş hekimliği kapsamında en sık tercih edilen uygulamalardan biri de porselen laminadır. Porselen lamina dişin ön yüzeyine yapışan yaprak inceliğinde maddelerdir. Lamina sayesinde dişin rengi, görünümü, şekli ve boyutu son derece verimli bir biçimde düzeltilerek bütünlük sağlanmaktadır. Diş yapısında çarpıklık bulunan kişiler ortodontik tedaviye sıcak bakmadığı durumlarda porselen lamina kullanılır. Böylece hem doğal hem bembeyaz hem de kırık ve benzeri istenmeyen görünümlerin giderildiği, estetik bir sonuç alınmaktadır.

İmplant Nedir?
İzmir diş estetiği sürecinde gerek duyulduğu takdirde implant tedavisinden de yararlanılmaktadır. Diş kaybının yaşandığı durumlarda kaybedilen dişi telafi etmek adına çene kemiğine yerleştirilen implantlar kemikle bütünleşmektedir. İmplant malzemesi titanyumdan üretildiğinden vücut üzerinde hiçbir yan etki göstermemektedir. Diş boşluğunun doldurulması hem çekici bir gülüş elde edilmesi hem de dişlerde istenmeyen kaymaların engellenmesi adına şarttır.
(0232) 878 4332
İnfo@dentideaizmir.com
   Hafta İçi: 09:00 - 23:00
  Cumartesi:09:00 -21:00
DENT%20İDEA%20LOGO
Copyright © 2021 DENT İDEA İZMİR (All Rights Reserved.)