(0232) 878 4332
İnfo@dentideaizmir.com
   Hafta İçi: 09:00 - 23:00
  Cumartesi:09:00 -21:00
Mehmet Akif Ersoy Mahallesi
Doktor Ali Karaman Caddesi No:2/A Kemalpaşa/İzmir
kanal

Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı Tedavisinde Hangi İşlemler Uygulanır?
Gülüş estetiği süreci içerisinde izlenen iki farklı süreç mevcuttur. Bunlar pembe estetik ve beyaz estetik olarak adlandırılır. Pembe estetik kapsamında diş etlerine müdahale edilirken beyaz estetikte ise diş bölgesine odaklanılır. Pembe ve beyaz estetik alanlarına ayrı ayrı yoğunlaşılsa da gülüş tasarımının değerlendirilmesi bir bütün olarak gerçekleştirilir. Bu süreçlerde ilk olarak belirlenen alanlarda bir rahatsızlık olup olmadığına bakılır. Eğer saptanan bir hastalık mevcutsa önce soruna yönelik bir tedavi sürecine başlanır, ardından estetik müdahalelere geçilir. Bahsi geçen tedavi süreci arasında şu işlemlere rastlanılabilir:

Çürük veya kırık dişler
Çeşitli diş eti rahatsızlıkları
Diş beyazlatma işlemleri
İmplant veya protez gerektiren diş eksiklikleri
Diş sıralanmasında mevcut bozukluğu gidermek amacıyla ortodontik tel tedavisi
Lamine veya zirkonyum diş kaplamaları.
Dijital Gülüş Tasarımı Nedir?
Hastanın yüz hatlarının bilgisayar ortamına aktarılması sonucunda gerçekleştirilen, tedavi sonrasında hastanın elde edeceği gülüşün bilgisayar ortamında gerçeğe en yakın haliyle tasarlanmasıdır. Hastanın gereksinimleri ve beklentileri üzerinde durularak gerçekleştirilen tasarımlarda yüz hattına en uyumlu ve sağlıklı gülüş belirlenmektedir.

Gülüş Tasarımı Çeşitleri Nelerdir?
Bu süreçte hastanın beklentileri büyük rol oynamaktadır. Hem yüz hatlarına uyumlu hem de hastanın arzu ettiği çizgilere sahip bir gülüş elde etmeye yarayan birkaç farklı tasarım mevcuttur.

Çekici gülüş tasarımı: Özellikle genç ve büyüleyici bir gülüş isteyenlerin ilk tercihi olan bu tasarımda ön dişler vurgulanır.
Entelektüel gülüş tasarımı: Orta yaş grubunun en sık tercih ettiği tasarım entelektüel gülüştür. Dişlerin aynı boyda sıralandığı bu tasarım kişiye olgun ama bir o kadar da estetik bir gülüş sağlamaktadır.
Sportif gülüş tasarımı: Bu tasarımın en güçlü yönü kişiye canlı ve enerjik bir görünüm katmasıdır. Ön dişler yine diğer dişlere göre daha uzun olarak tasarlansa da çekici tasarıma oranla daha kısa tutulur.
Gülüş Estetiği Nasıl Yapılır?
Gülüş estetiğinde başarı kıstası hem hastanın mevcut sorunlarının giderilmesinden hem de beklentilerine ve yüz hatlarına uygun olarak şekillendiren bir gülümseme sahibi olmasından geçer. Bu sebeple ilk olarak kişinin ağız ve diş sağlığı problemleri üzerine odaklanmak gerekmektedir. Bu işlem Türkiye’nin birçok şehrinde yapılsa da İzmir gülüş tasarımı konusunda oldukça profesyonel hekimleri bünyesinde barındıran bir şehirdir.

estetik gülüş tasarimiGülüş tasarımı sürecinde ortodontik tedavi ihtiyacı değerlendirilir. Gerek duyulmadığı takdirde diş ve diş etlerine odaklanılır. Diş etlerine yalnızca hastalık olması durumunda müdahale edilmez. Aynı şekilde diş eti seviyesi, dişlerin daha uzun ve estetik görülmesi amacıyla kısaltılabilmektedir.

Dişlere de tıpkı diş etleri gibi daha estetik bir görünüme sahip olması amacıyla müdahale edilir. Eğer eksik diş mevcutsa implant tedavisine başvurulabilir, aynı şekilde kompozit dolgu tercih edilerek dişte ortaya çıkan bozukluklar giderilebilir. Kompozit dolgunun oluşan bozukluğu engellemeyecek boyutta olduğu durumlarda porselen lamine veya zirkonyum kaplama seçenekleri değerlendirilebilir. Bunlara ek olarak pek çok tasarımda diş beyazlatma işlemine de gerek duyulmaktadır. Hem iç hem de dış faktörlere bağlı olarak gelişen sararma ve lekelenmelerin diş beyazlatma işlemiyle ortadan kalkmasıyla dişler daha sağlıklı ve beyaz görünür.

Gülüş Tasarımı Fiyatı Ne Kadardır?
Fiyatlara dair net bir rakam belirlenmesi mümkün değildir. Hastanın ihtiyacına göre şekillenen bir dizi işlem içeren bu tedavi yönteminin fiyatına dair en doğru bilgi için bize her zaman danışabilirsiniz. İzmir gülüş tasarımı fiyatlarını merak ediyorsanız kliniğimizi arayabilir veya internet üzerinden araştırma yapabilirsiniz.
(0232) 878 4332
İnfo@dentideaizmir.com
   Hafta İçi: 09:00 - 23:00
  Cumartesi:09:00 -21:00
DENT%20İDEA%20LOGO
Copyright © 2021 DENT İDEA İZMİR (All Rights Reserved.)