(0232) 878 4332
İnfo@dentideaizmir.com
   Hafta İçi: 09:00 - 23:00
  Cumartesi:09:00 -21:00
Mehmet Akif Ersoy Mahallesi
Doktor Ali Karaman Caddesi No:2/A Kemalpaşa/İzmir
kanal

Kanal Tedavisi

Kanal tedavisinin avantajları nelerdir?
Kanal tedavisi pek çok açıdan avantajlı yönlere sahiptir. Bunlar arasında:

Dişi çekmek yerine onarmanın tercih edilmesi,
Doğal diş görünümünün korunması,
Komşu dişlerin zarar görmesinin engellenmesi,
Tedavi sonrasında doğal dişin eski performansına kavuşabilmesi gibi sebepler yer alır.
kanal tedavisi
Kanal tedavisi acıtan bir uygulama mıdır?
Kanal tedavisinin acıtan bir tedavi yöntemi olduğuna dair yaygın bir inanış olsa da, bu tedavi yöntemi diş çekmek veya dolgu yapmak gibi işlemlere denk bir uygulamadır. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen işlemler acı eşiği düşük olan hastalarda bile kolaylıkla uygulanabilir. Lokal anestezi sonrasında ciddi boyutta olmayan bir rahatsızlık hissi ortaya çıksa bile asla korkulduğu kadar ağrılı ve acılı bir sürece yol açmaz.

Kanal tedavisi sonrası nelere dikkat edilmelidir?
Kanal tedavisi sürecinin başarısı, hastanın dişini korumak adına alacağı önlemlere de bağlıdır. Hasta dişini kullanmaktan mümkün olduğunca sakınmalıdır. Günlük hayatı olumsuz yönde etkileyen boyutta bir tedavi olmadığından uygulama sonrası birkaç saat içerisinde hastalar hayatlarına devam edebilmektedir. Buna rağmen tedavi sonrasında hemen yiyecek içecek tüketmeye başlanmamalı ve en az 2 – 3 gün boyunca dişlerde hassasiyete ve zorlanmaya yol açabilecek yiyecek içecek maddelerinden uzak durulmalıdır. Bütün bu önlemlere ek olarak ağız ve diş sağlığına önem göstermek ve önerildiği şekil ve sıklıkta dişleri fırçalamak şarttır. Aynı şekilde diş ipi ve gargara ile diş sağlığı desteklenmelidir.

Kanal tedavisi gerektiğinin belirtileri nedir?
kanal tedavisiAşağıda sayılan belirtiler gözlemlendiği takdirde, kanal tedavisinin gerekebileceği düşünülerek en kısa sürede diş hekimini ziyaret etmek gerekmektedir:

Diş etlerinde görünüm bozuklukları ve kabartılar,
Şişme eğiliminde bulunan veya hemen kanayan diş etleri,
Diş yapısını bozan kırılmalar
Dişlerde hassasiyete bağlı olarak gelişen rahatsızlık, en sık rastlanılan belirtiler arasındadır.
Kanal tedavisi fiyat aralığı nedir?
Kanal tedavisi fiyat aralığı olarak kesin bir rakam söylemek mümkün değildir. Kanal tedavisinin fiyatı, dişte meydana gelen hasarın ne derece büyük olduğu ve hangi dişe müdahale etmenin gerektiği gibi faktörlere bağlı olarak değişebilmektedir.

Kanal tedavisinin en önemli avantajı doğal dişin korunmasına yönelik bir yöntem olmasıdır. Bu sebeple dişin çekilmesi ve ardından ağız sağlığını ve işlevini korumak adına oluşan boşluğa bir köprü veya implant uygulamasının gerektiği göz önüne alındığında, kanal tedavisi daha uygun fiyatlı ve pratik bir alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır. Kısa süre içerisinde sonuç vererek doğal dişin korunmasına yardımcı olan kanal tedavisi, pek çok açıdan en çok tavsiye edilen yöntemler arasında yer almaktadır.
(0232) 878 4332
İnfo@dentideaizmir.com
   Hafta İçi: 09:00 - 23:00
  Cumartesi:09:00 -21:00
DENT%20İDEA%20LOGO
Copyright © 2021 DENT İDEA İZMİR (All Rights Reserved.)